Thursday, November 10, 2011

شعار محوری سپاه پاسداران ( و اعدوا لهم مااستطعتم بالقوه ) به چه معناست ؟ آیا توجیه گر ساخت بمب اتمی نیست ؟

عبارت فوق که بر بالای آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ( بدون آنکه نشانی از ایران در آن باشد ) نقش بسته است ، بخشی از آیه 60 از سوره انفال است و معنای دقیق آن این است : 
و هر آنچه از امکانات و تجهیزات نظامی و جنگی که می توانید فراهم آورید ! 
ملاحظه می کنید که صراحت این آیه به اندازه ای زیاد است که جایی برای هیچگونه تفسیر و تحلیل دیگر مکی گذارد و کسی نمی تواند به خود اجازه دهد که - مثلاً - بگوید مراد خداوند در این آیه ، شمشیر و سپر است ! 
از آنجا که به تعبیر باورمندان به قرآن ، این کتاب مربوط به همه زمان ها و مکان ها است و در هر زمان می بایستی بر اساس شرایط روز تعبیر گردد به سادگی می توان در یافت که منظور از این آیه برای زمانی که ما در آن هستیم قاعدتاً شمشیر و سپر نیست و بالاجبار همه امکانات و تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری روز را در بر می گیرد . با یادآوری نکته فوق پرسشی که مطرح می شود این است که : آیا نمی توان به این نتیجه رسید که به رغم ادعاهای همیشگی سران و مسئولین رژیم جمهوری اسلامی که همه گاه اعلام می کنند که بر اساس باورهای اسلامی و دینی ، دستیابی به بمب اتمی با اصول اسلامی و آموزه های دینی و شرعی شان منافات دارد و از جهانیان می خواهند که این استدلال غیر قابل اثبات را بپذیرند و موضوعات "این جهانی" را از نگاه تنگ "آن جهانی" آقایان بنگرند ، بر اساس دستور صریح قرآن می توان برای مقابله با دشمن یا دشمنان احتمالی ! دست به هر کار معقول و نامعقولی از جمله ساخت بمب اتمی نیز زد؟
در اینجا قصد ندارم در مورد صحت یا عدم صحت گزارش سازمان بین المللی انرژی هسته ای اظهار نظر کنم ، همچنین ، در مورد لزوم و فواید و مضرات داشتن یا نداشتن بمب اتمی هم حرفی بمیان نمی آورم چرا که معتقدم ابتدا باید حساب مردم و کشور ایران را از حساب تعدادی افراد سودجو و منفعت طلب و گاه دیوانه ! جدا کرده و سپس از منظر منافع ملی ایران به آن نگاه کرد اما شدیداً بر این باورم که تا این لحظه که خواننده این سطور هستید ، میلیاردها دلار از سرمایه های این کشور بخاطر ماجراجویی های مشتی افراد غیر منتخب و غیر پاسخگو از بین رفته بدون آنکه هیچ نتیجه بدرد بخوری حاصل شده باشد بعلاوه اینکه تحریم های اعمال شده نیز تاکنون هیچ ضربه ای با این جماعت نزده و فقط جیب شان را پر پول تر کرده است . اختلاس های اخیر تنها نوک کوه یخی است که بدنه آن به یغما رفتن هست و نیت و دارایی این کشور است و هر روز بخشی از آن توسط امثال خاوری و خاوری ها از کشور خارج می شود . 
زنده باد آزادی 
پاینده باد ایران قدرتمند متکی به قدرت مردم

No comments:

Post a Comment