Sunday, June 5, 2011

آقای خامنه ای،آقای احمدی نژاد ! هفته پیش یک شهروند این کشور در مراسم تشییع جنازه پدرش کشته شد . نشنیدم در سخنرانی هایتان چیزی در این باره گفته باشید

یک ضرب المثل معروف و قدیم هست که می گوید : آفتاب آمد دلیل آفتاب ! وجه مصداقی این ضرب المثل هم زمانی است که برای اثبات یک چیزی بخواهید از خود آن چیز یاری بجوببد چرا که واضح تر و مبرهن تر از آن چیز دیگری وجود نداشته باشد .
با ذکر این مقدمه ، می روم سراغ اصل مطلب :
هفته پیش همگان شاهد بودیم که چکونه هاله سحابی در جریان مراسم تشییع جنازه پدرش توسط مزدوران لباس شخصی وابسته به دستکاه بیت رهبری کشته شد و با فشار همان مزدوران ، شبانه - و حتا با نادیده گرفتن اصول شرعی اسلامی - شبانه در کنار پدرش به خاک سپرده شد . این عملیات به حدی مشکوک بود که نیازی به هیچ گونه توضیح اضافی ندارد و هر کسی می تواند بفهمد که چرا این اتفاقات بدین سرعت و با این شیوه رخ می دهد .
نکته ای که در اینجا به نظر نگارنده جالب توجه به نظر می رسد این است که انگار آقایان خامنه ای و احمدی نژاد نیز خودشان را به هیچ وجه از مردم و وابسته و منتسب به مردم نمی دانند . خودشان هم می دانند که مشروعیت جایگاهی که اشغال کرده اند را ندارند ، برای همین است که در جریان سخنرانی های هایشان بر سر آرامگاه رهبرشان هیچ اشاره ای حتا گذرا به این موضوع نکردند و مطمئنم که در آینده نیز نخواهند کرد . اگر این آقایان ذره ای مشروعیت برای خود قائل بودند و قلباً به جایگاهی که اشغال کرده اند اعتقاد داشتند قطعاً می بایستی در مقام دفاع از یک شهروند ایرانی بر می آمدند و قتل او را محکوم می کردند و دستور می دادند کمیته حقیقت یاب تشکیل شود تا حقی از یک شهروند ضایع نگردد . همینکه آقایان در مواردی از این دست سکوت مرگ آور پیشه می کنند و لام تا کام سخنی نمی گویند بهترین گواه است بر اینکه خودشان بیش از همه می دانند که مقوله ای تحت عنوان حق شهروندی برای آنان هیچ اعتبار و جایگاهی نداشته و ندارد .
زنده باد آزادی و پاینده باد ایران
یاد هاله سحابی گرامی و راهش پر رهرو باد

1 comment:

  1. چیزی که به ضررشون باشه رو صداشو در نمیارن ، همیشه اینطور بوده ،
    دیکتاتورهای حیوان
    به امید آزادی ایران اشغالی

    ReplyDelete